Skip to content
Back
Allergia põhjused Elukeskkond Toit ja allergiad

Allergia võib tekkida igas eas

Vanus võib mängida olulist rolli allergiate tekkes ja avaldumises. Allergia võib tekkida igas eas kuid mõned faktorid suurendavad allergiariski.

  • Lapseiga: enamus allergiaid tekib lapseeas. Imikute ning väikelaste levinumateks allergeenideks on lehmapiim, munad, sarapuupähklid ning õietolm ning koduloomade karvad, kõõm, rasu.
  • Teismeiga: allergiate esinemine võib jätkuda, samuti võib tekkida allergia uute allergeenide suhtes. Mõned lapsepõlves esinenud allergiad võivad teismeeas taanduda – lehmapiim, soja, muna, jahu.
  • Täiskasvanuiga: täiskasvanueas esineb rohkem hingamisteedega seotud sümptomeid. Väga levinud on sessoonne allergia õietolmu suhtes ning samuti hallituse allergia. Lisaks võib esineda ravimi ning keskkonnatingimustest põhjustatud allergiat.
  • Vanurid: vanuritel esinevad sarnased allergiad täiskasvanueaga. Samas võivad mõned vanuril seni ülitundlikkust põhjustanud allergeenide suhtes tundlikkus taanduda. Kuna vanuritel esineb sageli veel teisigi haiguseid ja terviseprobleeme, siis võivad paljud allergiad jääda diagnoosimata.

Konsulteeri meie spetsialistidega

Broneeri aeg

Allergiad võivad taanduda või süveneda

Oluline on teada, et allergiad võivad inimese vananedes nii taanduda kui ka süveneda. Allergiaga on võimalik elada täisväärtuslikku elu, kuid raviskeem võib inimese vananedes muutuda.